GSL German Standard Lift DO800450L50260 hydraulic cylinder for industrial equipment
PDF
price on request
Contact the seller
Call me back
GSL German Standard Lift DO800450L50260 hydraulic cylinder for industrial equipment - Machineryline
Interested in the ad?
1/6
PDF
Price:
on request
Ask for price
Notify me when price changes
Contact the seller
Location: Germany Wiefelstede6630 km to "United States/Columbus"
Seller stock ID: 11448
Placed on: more than 1 month
Condition
Condition: used
More details — GSL German Standard Lift DO800450L50260 hydraulic cylinder for industrial equipment
Standort: 26215 Wiefelstede, DE
Zustand: gut
Maschinennummer: MA1461
Lagerplätze Intern: 513303
Marke: GSL German Standard Lift
Nettogewicht: 30
Hydraulikzylinder
Stützzylinder
Hydraulikstempel
Druckstempel
Zylinder: Ø 100 mm-Kolbenstange: Ø 45 mm -Rohr Ø aussen: mm-Hub: 260 mm -Gesamtlänge eingefahren: 530 mm-Aufnahme Bohrung: Ø 40 mm-Ideal zum Bau einer Hydraulikpresse-Anzahl: 1x vorhanden-Preis: pro Stück-Gewicht: 21,5 kg/Stück
Zustand: gut
Standort der Ware: 26215 Wiefelstede
DE
Important
This offer is for guidance only. Please request more precise information from the seller.
Purchase tips
Safety tips
Seller Verification
Price Check
Do not buy products which price is too different from the average price for similar equipment.
Doubtful prepayment
Varieties of this fraud may include:
  • Transfer of prepayment to the card
  • Transfer to the “Trustee” account
  • Such a request should be alarming, most likely you are communicating with a fraudster.
  • Transfer to a company account with a similar name
  • Substitution of own details in the invoice of a real company
Found a fraud?
Let us know
Safety tips
Similar ads
Selling machinery or vehicles?
You can do it with us!
Price on request
Hydraulic cylinder
Germany, Wiefelstede
Eberlei Maschinen GmbH & Co. KG
Hydraulic cylinder
DO80045AAV10170
Germany, Wiefelstede
unbekannt Hub 940 mm Kolbenstange 60 mm hydraulic cylinder for industrial equipment unbekannt Hub 940 mm Kolbenstange 60 mm hydraulic cylinder for industrial equipment unbekannt Hub 940 mm Kolbenstange 60 mm hydraulic cylinder for industrial equipment